Tuning to nie wszystko…

Tuning to nie wszystko…

Dodatkowe spoilery w samochodzie to przeciez nie tylko kwestie wyglądu. Gdy jedziemy z dużą prędkością, aerodynamika pojazdu okazuje się naszym przyjacielem jak i najgorszym wrogiem. Jeżeli mamy prawidłowo umieszczone spoilery oraz listwy przyprogowe samochód staje się bardziej stabilny poprzez prawidłowy opór powietrza.

Na rynku znajdziemy wiele firm specjalizujących sie w tego typu usługach chociaż nie brakuje ofert zakupu konkretnych elementów z możliwością samodzielnego montażu, pamiętajmy jednak żeby nie powstał tzw. wiejski tuning gdzie źle zamontowane elementy lub przesada z ilością mogą spowodować salwy śmiechu u znawców.

Jeżeli obniżymy zawieszenie skracając sprężyny auto pewnie (chociaż nie koniecznie) wygląda lepiej jednak pamiętajmy o skutkach ! zabiegi tego typu powodują zmianę geometrii zawieszenia, obniżamy środek ciężkości i spada przyczepność na zakrętach ! Natomiast zamontowanie tzw. sportowego wydechu (tłumika) o ile nie wiąże się to z modyfikacją całego silnika (dopieszczenia wszystkich elementów a nie tylko – końcówki) daje tylko efekty dźwiękowe jednak w żaden sposob nie wpływa na osiągi.

Szpan, szpan, szpan. Mlodzi tuningują aby się pokazać, nie oszukujmy się, tak jest w większości przypadków, żeby pokazać kolegom, znajomym i nieznajomym na ulicy, o popatrz ! ja mam, ty nie. Niektórzy jednak odwiedzają profesjonalne imprezy i pokazują co potrafią stworzyć w przydomowym warsztacie wygrywając przy tym niemale nagrody i ‘bawiąc’ się bo robią to co lubią. Kto wie może zarażą kolejnych dobrym stylem.